USA maksuamet loobub isikutuvastamisel näotuvastussüsteemist

Charles Rettig
Charles Rettig Autor/allikas: SCANPIX/AFP/POOL

USA maksuamet teatas esmaspäeval, et loobub privaatse näotuvastussüsteemi kasutamisest maksumaksja isiku tuvastamisel. Mõlemad USA parteid kritiseerisid teravalt maksuameti privaatsuspoliitikat.

"Igaüks peab end tundma mugavalt, et nende isikuandmed on kaitstud. Otsime kiiresti lühiajalisi võimalusi, mis ei hõlma näotuvastust," teatas esmaspäeval IRS-i juht Charles Rettig. 

IRS kasutab ID.me nimelise ettevõtte teenust, et inimesed saaksid enne veebikontode avamist ja juurdepääsu tundlikele isiklikele maksuandmetele oma identiteeti kinnitada. IRS plaanis selle aasta suvest veebikontodele juurdepääsu lubada ainult läbi ID.me kaudu. 

ID.me tehnoloogia sisaldab näotuvastust, mille kaudu saavad inimesed IRS-i koduleheküljel oma kasutaja luua. Neid kontosid saavad maksumaksjad kasutada oma makseplaanide kontrollimiseks ja informatsiooni hankimiseks. 

"IRS on ühepoolselt lubanud välisel firmal olla väravavaht kodanike ja vajalike valitsusteenuste vahel," teatas vabariiklasest senaator Mike Crapo. 

Crapo kriitikaga ühines senati rahanduskomitee esimees demokraat Ron Wyden, kes palus Rettigil peatada näotuvastussüsteemi kasutamine. Wyden kiitis esmaspäeval Rettigi otsust loobuda näotuvastussüsteemist. 

"Valitsus võib ameeriklasi kohelda austusega ja väärikalt, samal ajal kaitstes neid ka pettuste ja identiteedivarguste eest," teatas Wyden. 

IRS haldab kümnete miljonite ameeriklaste maksuandmeid. Ametil on siiski varasemalt olnud probleeme oma kasutajate turvalisuse tagamisel. Kümmekond aastat tagasi kasutasid sulid varastatud informatsiooni, et esitada petturlike maksudeklaratsioone. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: