Reinsalu: olen murelik sanktsioonide mõju pärast

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Endine välisminister, riigikogu liige Urmas Reinsalu ütles, et ta on murelik, et praegused sanktsioonid ei pruugi omada piisavat mõju Venemaa taltsutamiseks.

"Me kõik elame Ukraina rahva võitlusele oma ja meie vabaduse eest kaasa. Samas, rääkinuna pangandusekspertidega olen väga murelik Valge maja ja Euroopa Liidu sanktsioonide mõju üle agressori taltsutamisel," kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

"Sihik on suunatud pankadele ja finantsturgudele. Samas, USA pankadele suunatud sanktsioon korrespondenttarvetele hakkab kehtima alles kuu aja pärast ning Euroopa Liidu detailseid sanktsioone pole veel jõustatudki, langetatud on poliitiline otsus," lisas ta.

Pangandussanktsioonide mõju on pikaaegne, aga Reinsalu sõnul on vaja kohe jõustuvaid tegelikke sanktsioone, mis mõjutavad kogu Vene ühiskonda.

"Miks saavad Vene kodanikud läände reisida? Miks on avatud Vene lennukitele lääne õhuruum?" küsis Reinsalu.

Reinsalu rääkis, et 40 miljonit inimest võitleb oma vabaduse eest keset Euroopat ja siiani pole kehtestatud kõikehõlmavat kaubandusembargot kurjategijariigile.

"Ukraina on kogu südamest palunud SWIFT ja Bosporuse sulgemist. Öeldakse, et vara veel, muidu pole Putinit enam millegagi hirmutada?"

"Milleks vara? Sõda ju käib," märkis Reinsalu.

See oli Reinsalu sõnul suur viga ja läänemaailmal lasub nüüd moraalne kohustus seda rohkem tegutseda.

"Praegustel tundidel käib aga tavapärane üliaktiivne kaubavahetus loodusvarade ostmisel lääne ja Venemaa vahel ja kõrgemate hindadega, kuna Venemaa on oma sõjaga turgude hindu kergitanud," ütles Reinsalu.

"Me peame tegutsema ja nõudma liitlastelt samme, mis on Venemaale kohese mõjuga," ütles Reinsalu lõpetuseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: