Läti tahab vabaneda sõltuvusest Venemaa energiast

Elekter.
Elekter. Autor/allikas: Chris Frenzel / Pixabay

Läti otsib aktiivselt teid, kuidas Venemaa energiast edaspidi enam mitte sõltuda ning samal ajal hoida energia hind taskukohasena.

Läti majandusministeeriumi teatel on kaalumisel mitu võimalust ja ükski neist ei too kaasa energiahindade olulist tõusu. "Läti lahtisidumine Venemaa energiasüsteemist tähendab, et katkestada tuleb kõik energiaühendused nii Venemaa, Kaliningradi oblasti kui ka Valgevenega ning Balti riikide energiasüsteem peab olema suuteline tegutsema isolatsioonis," selgitab Läti elektrivõrgukompanii High Voltage Network juhatuse liige Gatis Junghans Läti Televisioonile.

Junghansi sõnul jääb Läti elektrivõrk ühendatuks Euroopa Liidu elektrivõrguga, kuid Läti peab olema suuteline ise tootma praegusest hoopis rohkem elektrit. Seepärast andis valitsus riiklikule energiafirmale Latvenergo ülesande toota kaks teravatt-tundi elektrit maagaasist, et isegi ühenduse katkemise puhul teiste riikide elektrivõrguga, suudaksid kohalikud elektrijaamad puudujäägi täita. Maagaas, millest elektrit toota kavatsetakse, ei tule Venemaalt, vaid vedelgaasina Klaipeda LNG-terminali kaudu.

Klaipeda terminali kasutamise kooskõlastamiseks peab Läti kõnelusi nii Leedu kui ka Eestiga.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: