Eesti peatas ajutiselt turismiviisade väljastamise Vene kodanikele

{{1646916720000 | amCalendar}}
Välisminister Eva-Maria Liimets
Välisminister Eva-Maria Liimets Autor/allikas: Marko Mumm/välisministeerium

Turismiviisade väljastamine Vene föderatsiooni kodanikele on ajutiselt peatatud, ütles välisminister Eva-Maria Liimets neljapäeval.

"Kavas on ajutiselt peatada C- ja D- viisade andmine Venemaa kodanikele. See puudutab eelkõige uusi viisasid ja seda perioodiks, kui Venemaa-poolne sõjategevus Ukrainas lõppeb," lausus Liimets.

Küsimusele, kas Vene turist ei saa enam tulla näiteks Narva spaasse, vastas Liimets, et turismiviisade väljastamine on ajutiselt peatatud.

"See puudutab viisade vastuvõtmist kõigis meie konsulaarteenistuspunktides Venemaal ja samamoodi nendes teenuspunktides, kus me ostame teenust sisse Venemaal," lausus Liimets.

Välisministeerium täpsustas hiljem, et alates 10. märtsist ei ole enam võimalik esitada viisataotlusi Eesti välisesindustes Moskvas, Peterburis, Pihkvas ja Minskis ning välise teenuseosutaja viisakeskustes Venemaa Föderatsioonis ja Valgevenes.

Ministeerium selgitas, et otsus on tingitud viisatasu ja teenustasu maksmise tehnilistest probleemidest ning muudest ootamatutest piirangutest, mis on seotud praeguse olukorraga Venemaal ja Valgevenes.

"Kindlasti jätkame nende Venemaa ja Valgevene kodanike viisataotluste vastuvõtmist, kes soovivad Eestisse tulla pereliikmeid külastama, samuti humanitaarkaalutlustel nagu lähisugulase raske haigus või matused. Reisi eesmärgist tulenevalt on nad viisatasu maksmisest vabastatud."

Kõik väljastatud viisad kehtivad kuni nende kehtivusaja lõpuni.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: