Venemaa ei keera reedel gaasikraane Euroopasse kinni

Dmitri Peskov
Dmitri Peskov Autor/allikas: SCANPIX/AP/Alexander Zemlianichenko

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Venemaa ei katkesta reedel gaasitarneid Euroopasse. Peskovi sõnul mõjutab Venemaa rublamaksete nõue aprilli lõpus ja mais toimuvaid gaasi arveldusi.

Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas neljapäeval dekreedi, et välismaised Venemaa gaasi ostjad peavad kasutama Gazprombanki erikontosid. Putin väitis, et Venemaa peatab gaasitarned läände, kui ei alustata rublades maksmist.

Ajakirjanikud uurisid reedel Peskovilt, kas Venemaa peatab alates 1. aprillist gaasitarned lääneriikidesse. "Ei, seda ei tule," vastas Peskov. 

Peskovi sõnul mõjutab see dekreet makseid alates aprilli teisest poolest ja Gazprom teeb oma klientidega koostööd uute reeglite rakendamisel. 

"Venemaa võib tingimuste muutumise korral ühel hetkel rublamaksete nõudest loobuda. Kuid praegustes tingimustes on rublad meile kõige eelistatavam ja usaldusväärsem maksevariant," väitis Peskov. 

Saksamaa meedia spekuleerib, et Berliin võib natsionaliseerida mõned Gazpromi tütarfirmad. Peskovi hinnangul oleks see rahvusvahelise õiguse tõsine rikkumine. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax/Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: