Suurbritannia plaanib juurde ehitada kaheksa tuumajaama

Boris Johnson
Boris Johnson Autor/allikas: SCANPIX/PA/Justin Tallis

Suurbritannia peaminister Boris Johnson ütles neljapäeval, et riik plaanib energiajulgeoleku strateegia raames juurde ehitada kaheksa tuumaelektrijaama. Suurbritannia tahab vähendada sõltuvust fossiilsetest energiaallikatest.

Neljapäeval avaldas London uue energiajulgeoleku strateegia. Strateegia kohaselt keskendub Suurbritannia tuumaenergiale, mis peaks 2050. aastaks andma veerandi riigi elektrienergiast, vahendas The Times

Johnson tahab vähendada riigi sõltuvust naftast ja gaasist.

"Koostame julged plaanid, kuidas sel kümnendil suurendada Suurbritannias odava, puhta ja turvalise energia tootmist. See vähendab meie sõltuvust energiaallikatest, mille hinnad on rahvusvahelisel turul volatiilsed," ütles Johnson. 

Suurbritannia ehitab juurde ka avamere tuuleparke. Samuti suurendab riik investeeringuid päikeseenergia tootmise arendamiseks.

Suurbritannia ettevõtlusminister Kwasi Kwartengi sõnul on tegemist strateegiaga, mis tegeleb riigi energiasõltumatusega ja energiajulgeolekuga keskpikas perspektiivis.

"Ma ei saa tagada, et kahe aasta pärast on arved väiksemad, pikemas perspektiivis lähevad arved siiski väiksemaks," ütles Kwarteng.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: