Rahvusvahelise Eesti keskuse uus hoone valmib Torontos 2023. aastal

Torontos algasid uue Eesti maja ehk rahvusvahelise Eesti keskuse ehitustööd. Alates 1960. aastast Kanada eesti kogukonna keskusena tegutsenud Eesti maja vana hoone oli amortiseerunud ja see müüdi 2020. aastal.

Uude majja, mis kerkib Toronto kesklinna Kanada eesti kogukonna toel, kolivad mitmed eestlasi ühendavad klubid, Eesti kool ja lasteaed. Keskusesse tuleb ka kontserdisaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühtlasi hakkab keskus kogu Põhja-Ameerikas tutvustama Eesti kultuuri ja pärandit ning Eesti edulugusid mitmetest valdkondadest.

41 miljonit dollarit maksva hoone, mille keskel on Eesti kaardikujuline hoov, disainis Eesti-Kanada päritolu arhitekt Alar Kongats, kelle nägemuses on valmiv hoone põhjamaisest Eestist. Keskus peaks valmima järgmise aasta sügisel.

"Keskuses saab toimuma eestlaste omategevus. Koorid, eesti koolid, gaidid, skaudid, loengud. Filme näitame, teatrit. See on avatud tervele Torontole ja Põhja-Ameerikale, et ka nemad tutvuksid sellega, mis asi on Eesti," lausus rahvusvahelise Eestis keskuse juhtkomitee esimees Ellen Valter.

"Ma usun, et selle maja valmides tekivad Eestil täiesti uued võimalused, mitte ainult kogukonnal, vaid ka kodu-Eestil kultuuri- ja ettevõtjatel suhelda Kanadaga," ütles Eesti suursaadik Kanadas Toomas Lukk.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: