Alexela ootab valitsuselt tagatisi LNG-terminali ehitamiseks

Nädala intervjuu. Marti Hääl.
Nädala intervjuu. Marti Hääl. Autor/allikas: Margarita Mironova/ERR

Paldiski sadamasse veeldatud maagaasi (LNG) vastuvõtmiseks terminali ehitada lubanud ettevõtte Alexela Grupp suuromaniku ja juhatuse liikme Marti Hääle sõnul puuduvad Alexelal valitsuse poolt tagatised, et saaks koostada terminali rajamise äriplaani.

"Aus vastus on see, et äriplaani täna ei ole. Ei saagi olla, sest puuduvad sisendandmed," rääkis Hääl esmaspäeval peetud riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon avalikul istungil.

Ta selgitas, et kõige olulisem on ettevõtte jaoks see, kuidas laheneb olukord, kui poliitiliste otsuste tulemusena Alexela rajatavat haalamispunkti enam ei kasutata. See vajaks riigipoolset finantsgarantiid, hinnavahe kompenseerimise mehhanismi või muud tagatist, märkis Hääl.

"Selles osas polegi vist täna lõplikku selgust, püüame seda Eleringiga leida – kuidas saaks finantsriskid tagatud, kuidas oleks võimalik haalamispunkti väljaehitamine turu vastu (turutingimustel - toim.) ellu viia," rääkis Alexela esindaja.

Tema sõnul oleks LNG terminal tehtav juhul, kui Balti riike ja Soomet ühendavalt regionaalselt gaasiturult välistatakse Vene gaas, kuna praegu katab Klaipedas asuv terminal ainult poole nelja riigi kogutarbimisest.

Hääl rõhutas, et Alexela suudab vajaliku taristu valitsuse seatud tähtajaks – 1. novembriks - valmis ehitada, kuna projekt, vajalikud materjalid ja tehnika selleks on tellitud ja tähtajad piisavad.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: