Sõda tõi kaasa huvi Ukrainasse vereannetamise vastu

Sõda Ukrainas tõi Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul kaasa inimeste huvi selle vastu, kas oleks võimalik loovutada verd Ukraina heaks. Eestis siiski Ukrainasse saatmiseks verd ei koguta, kuid jätkuvalt on oodatud ja vajalik vere loovutamine eesti patsientide heaks.

Regionaalhaigla verekeskuse varud on Lellepi kinnitusel praegu stabiilsed. Kõige suurem vajadus on seal 0-negatiivse veregrupi järele.

Lellep rõhutas samas, et haiglate tööks on jätkuvalt vajalik regulaarne vere loovutamine ka teiste veregruppide puhul.

"Veri on bioloogiline materjal ja selle säilivusaeg on piiratud. Seetõttu peame me pidevalt oma varusid uuendama ja hästi oluline on see, et vere kasutamine ja kogumine oleks tasakaalus. Näiteks siin paar nädalat tagasi oli meil haiglas mitu 0-negatiivset ja B-negatiivset patsienti, rasket patsienti, kelle jaoks läks palju vastava grupiga verd ja seetõttu me ka pöördusime oma doonorite poole. Vahepeal oli 0-negatiivse osas seis suhteliselt kriitiline, aga ükski tellimus ei jää täitmata ja doonorid reageerisid," ütles Lellep.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: