Pärnu piirab öist alkoholimüüki

Pärnu linnavolikogu keelab alates 1. septembrist kogu linna haldusterritooriumil kohapeal tarbitavate alkohoolsete jookide müümist öisel ajal.

Öist alkoholi müüki piiratakse esmaspäevast reedeni kella kahest kuueni ning laupäeval, pühapäeval ja riigi- ja rahvuspühadel kell neljast seitsmeni.

Piirang puudutab meelelahutuskohti, mis on avatud varahommikuni. Kauplustes on alkoholimüük üleriigiliselt lubatud kell 10-22.

Pärnu linn kui omavalitsusüksus koosneb Pärnu linnast ning Paikuse, Audru ja Tõstamaa osavallast.

Alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks on alkohoolse joogi igasugusel viisil üleandmine tarbijale tasu eest või tasuta. Alkohoolse joogi jaemüügina käsitletakse ka alkoholi tarbijale üleandmist varem omandatud õiguse, näiteks alkohoolset jooki sisaldava sissepääsupileti, klubikaardi vms alusel.

Majutusettevõtetes võib piirangu kehtivuse ajal alkohoolseid jooke külalisele üle anda toitlustades, toateeninduse kaudu või majutusruumi minibaarist. Piirang ei kehti 1. jaanuaril ja 24. juunil, avaliku ürituse raames võib piirangust kõrvale kalduda üksnes avaliku ürituse loa alusel.

Enne koroonapiiranguid sai linnavalitsus hulga kaebusi elanikelt ja majutusettevõtetelt, keda varahommikused pidutsejad häirisid. Politsei andmetel suureneb õigusrikkumiste arv meelelahutuskohtade lahtioleku aegadel ja siis, kui pidutsejad koju hakkavad minema. Arvestades, et koroonapiirangud on ettevõtjate tulusid tugevasti kärpinud, otsustati piirangutega alustada 1. septembrist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: