Fotod: riigieksamite periood algas eesti keele eksamiga

Tänavune riigieksamite periood algab esmaspäeval eesti keele eksamiga.

Esmaspäevasele eksamile on registreerunud 7450 eksamitegijat. 27. aprillist 2. maini toimub eesti keel teise keelena eksam, kuhu on ennast kirja pannud 2474 eksamitegijat.  

Gümnaasiumilõpetajatel on võimalus teha eesti keele või eesti keel teise keelena, matemaatika ning inglise keele, vene keele või üks rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksam.  

Eksamiperioodi alguse puhul tervitab abituriente haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Kaheosalise eesti keele riigieksamiga mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada.

Eesti keele riigieksam algab kell 10 ja lõppeb 16. Täpsem info eksami sisu kohta avaldatakse haridus- ja noorteameti kodulehel hiljemalt kell 16.  

Kolmapäeval, 27. aprillil toimub eesti keele teise keelena riigieksami kirjalik osa. Eksami suuline osa viiakse läbi 28.-29. aprillil ja 2. mail. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest – kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10 ja lõpeb 14.30.  

Kui abituriendil ei ole võimalik põhieksamipäeval osaleda, on võimalus end kirja panna lisaeksamile. Selleks tuleb haridus- ja noorteametile esitada avaldus.

Riigieksamite periood jätkub 3. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 20. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeelte rahvusvahelised eksamid toimuvad märtsist maini.

Riigieksameid teeb tänavu kokku 9063 eksaminandi. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: