Testimine koolides muutub mai teisest nädalast vajaduspõhiseks

Kiirtestimine Heimtali koolis
Kiirtestimine Heimtali koolis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Haridusministeerium soovitab koolidel jätkata kord nädalas testimist nädalal peale koolivaheaega, edaspidi muutuks koolides testimine vajaduspõhiseks.

Haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sanniku sõnul on ministeerium soovitanud üldhariduskoolidel veel koolivaheajajärgsel nädalal testida üks kord nädalas ning edaspidi kuni õppeaasta õppetegevuse lõpuni vaid vajaduspõhiselt.

"Näiteks kui koolis tekib nakkuskolle, on palju lähikontaktseid või muul juhul, kui viiruse levik seda tingib. Kutseõppeasutused saavad testimise planeerida vastavalt oma õppekorralduslikele vajadustele ning samuti viiruse levikust sõltuvalt," ütles Sannik.

Üldhariduskoolides sai positiivse testitulemuse 18. kuni 22. aprillil 217 õpilast ja 71 töötajat, kutsekoolides 11 õpilast ja 6 töötajat. Üldhariduskoolides oli test positiivne 0,3 protsendil testitud õpilastest ja 0,5 protsendil töötajatest.

Kokku testiti ministeeriumi küsitlusele vastanud koolides eelmisel nädalal üle 90 000 õpilase ja üle 14 000 töötaja. Info kiirtestimise tulemuste kohta esitas eelmise nädala kohta kokku 408 üldharidus- ja kutsekooli.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: