Tallinnas Astangul toimus ohtlik maapinna vajumine

Varing Astangul
Varing Astangul Autor/allikas: Haabersti linnaosavalitsus

Haabersti linnaosas Astangul, Mäeküla 17 kinnistul on toimunud ohtlik maapinna vajumine. Linnaosavalitsus kutsub jalutajaid antud piirkonnas olema ettevaatlikud ja tähelepanelikud. Vajumise põhjus pole teada.

Kinnistuomanik on olukorrast teadlik ning asunud uurima võimalusi, kuidas olukord kinnistul liiklejatele ohutumaks muuta.

Haabersti linnaosavanema Oleg Siljanovi sõnul kulgeb mööda Mäeküla 17 kinnistut rada, kus kohalikud elanikud meelsasti jalutavad. "Maapinna vajumine on toimunud suures osas jalutusraja kõrval ja jalutusrada on küll hetkel alles jäänud, kuid raja alt on tühjaks varisenud. Kuna ei ole välistatud, et seal võib maapind veelgi vajuda ning ka jalutusrada alla variseda, siis tuleb seal piirkonnas jalutajatel olla äärmiselt ettevaatlik ja tähelepanelik ning antud osal rajast mitte kõndida," ütles Siljanov ning tänas tähelepanelikku kodanikku, kes linnaosavalitsust maapinna vajumisest teavitas.

Linnaosavanema sõnul ei ole teada, mis maapinna vajumise põhjustas. "Linnaosavalitsus on varinguala tähistanud lintidega ja suhelnud kinnistu omanikuga, kes on juba koha peal olukorraga tutvumas käinud. Kinnistuomanik on lubanud võtta tarvitusele abinõud, et tekkinud olukord kinnistul ohutumaks muuta, kaasates keskkonnaameti spetsialiste," rääkis Siljanov ning lisas, et ohuala koos juba varisenud pinnasega võib olla kuni 500 ruutmeetrit.

Varing Astangul Autor/allikas: Haabersti linnaosavalitsus

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: