President Karis kuulutas välja vaenusümboleid keelava seaduse

Georgi lint auto esiklaasi taga.
Georgi lint auto esiklaasi taga. Autor/allikas: ERR

President Alar Karis kuulutas kolmapäeval välja neli seadust, nende seas ka vaenusümbolite eksponeerimist keelava seaduse, mille riigikogu oli vastu võtnud eelmisel neljapäeval.

President Karis andis heakskiidu neljale seadusele, mis puudutavad äriregistrit, riigihankeid, töötingimuste miinimumnõudeid ning agressiooniakti ja rahvusvahelise kuriteo toetamist ning selles osalemist.

Karistusseadustiku ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seaduse muudatused on seotud agressiooniaktis osalemisega ning rahvusvahelise kuriteo toetamise ja õigustamisega. Seaduse järgi muutub kuriteoks liitumine agressiooniakti toime paneva välisriigi relvajõudude või muu välisriigi agressiooniaktis osaleva relvastatud üksusega, osalemine välisriigi agressiooniakti toimepanemises või ettevalmistamises või teadvalt vahetult välisriigi agressiooniakti toetamine, sealhulgas selle rahastamine. Samuti on keelatud on avalikult eksponeerida agressiooniakti, genotsiidi, inimsusevastase kuriteo või sõjakuriteoga seotud sümbolit neid tegusid toetaval või õigustaval viisil.

Lisaks kuulutas Karis välja äriregistri seaduse, riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse ning karistusseadustiku ja väärteomenetluse seadustiku muutmise seaduse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: