Shanghai pikendas karantiini mai keskpaigani

Shanghai elanik piilub välja tema elamukvartali ümber koroonaviiruse leviku takistamiseks püstitatud aiast.
Shanghai elanik piilub välja tema elamukvartali ümber koroonaviiruse leviku takistamiseks püstitatud aiast. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / ALY SONG

Hiina suurima linna Shanghai võimud pikendasid juba üle kuu kestnud karme koroonapiiranguid mai keskpaigani. Hiina võimud püüavad erinevalt muust maailmast rangete meetmetega Covid-19 haigust täielikult välja juurida.

Karmide karantiinimeetmetega, mis hõlmavad ka liikumispiiranguid Hiina 25 miljoni elanikuga äripealinnas, loodetakse nakkusjuhtumite arv mai teiseks pooleks nulli viia, vahendas uudisteagentuur Reuters informeeritud allikate infot.

Väidetavalt jäävad liikumispiirangud, mis sunnivad linna elanikke kodus püsima ning lubavad neid õue ainult lühikeseks jalutuskäiguks või toidupoodi minekuks, paika veel terveks kuuks.

Hiina sotsiaalmeedias levinud videos on näha, kuidas politseinikud vaidlevad elanikega, keda sunnitakse karantiini, kuna nende naaber on andnud positiivse proovi.

"See on nii selleks, et me saaksime täielikult kõik positiivsed testitulemused kaotada," ütles üks politseinik. "Ärge küsige minult miks, siin ei ole miks-küsimusi. Me peame järgima riiklikke juhendeid," lisas ta.

Shanghai linnavalitsus ei ole vastanud Reutersi palvele teemat kommenteerida.

Isolatsiooninõuete pikendamine ja hirm saada pandud karantiinikeskustesse, kus on kehvad sanitaartingimused, on linlaste seas põhjustanud laialdast pahameelt ning isegi sõnelusi võimuesindajatega.

Sel nädalal sotsiaalmeedias levitatud videos on näha, kuidas Apple'i ja Tesla jaoks komponente tootva ettevõtte Quanta töötajad eiravad turvatöötajaid ning ronivad üle tehaseaia, et pääseda isolatsiooni lukustamisest väidetava Covid-19 juhtumi pärast.

Karmid koroonapiirangud Shanghais, pealinnas Pekingis ja teistes suurtes Hiina linnades põhjustavad inimestel psühholoogilisi probleeme, kahjustavad maailma suuruselt teist majandust ning põhjustavad katkestusi globaalsetes tarneahelates ja rahvusvahelises kaubanduses.

Hiina võimude rakendatud meetmed on teravas kontrastis enamuse maailma käitumisega, kus piiranguid leevendatakse hoolimata viiruse jätkuvast levikust ning püütakse jätkata tavapärast elu haiguse püsimisest hoolimata.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: