Karis: kui koostöö asemele tulevad ultimaatumid, pole valitsusel mõtet koos käia

Alar Karis.
Alar Karis. Autor/allikas: Patrik Tamm / ERR

President Alar Karis, kes vestles neljapäeval koalitsioonierakondade juhtidega, ütles, et koostöö ja usalduseta ei suuda valitsus riiki juhtida.

Karis uuris Reformierakonna juhilt Kaja Kallaselt ja Keskerakonna juhilt Jüri Rataselt, kui sügavaks nad hindavad avalikuks saanud erimeelsusi valitsuses ning kas need võivad päädida valitsuskriisi ja praeguse koalitsiooni lagunemisega.

"Koalitsiooni mõlema erakonna üks roll ja vastutus on hoida enda kokkupandud valitsusliidu koostöövõimet ja omavahelist usaldust. Kui koostöö asemele tulevad ultimaatumid, ühine valitsemine muutub omavaheliseks sõnasõjaks ja usaldus põleb heleda leegiga, siis ei ole koalitsioonivalitsusel mõtet koos käia. Sest koostööta ja usalduseta ei suudeta ka riiki juhtida," ütles Karis.

Presidendi sõnul tuleb praegustel valitsuserakondadel nii isekeskis kui ka võimalusel üheskoos jõuda otsuseni, kas senine koalitsioon saab tegelikult jätkata.

"Meil pole õigust lubada endale kergemeelsust ja lühinägelikkust, et keset paljusid kriise – alates rahvusvahelisest julgeolekust kuni energeetika ja pandeemiani – oleks Eestil valitsus, kes on valitsus vaid tinglikult, sest on takerdunud sisemisse kaevikusõtta," rõhutas president Karis. "Valitsus peab olema töine ja toimekas."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: