Scholz: Putin lõpetab Ukraina sadamate tõkestamise

Oder kasvab Odessa lähedal põllul
Oder kasvab Odessa lähedal põllul Autor/allikas: SCANPIX/AFP/GENYA SAVILOV

Venemaa režiimi juht Vladimir Putin kinnitas Saksamaale ja Prantsusmaale, et lõpetab Ukraina sadamate blokaadi, võimaldamaks teravilja ja muude elutähtsate toiduainete eksporti, kinnitas Saksamaa liidukantsler Olaf Scholz.

Putin andis lubaduse ajalehe The Times teatel laupäevases telefonivestluses Scholzi ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga.

Scholzi pressiesindaja sõnul oli vestluses kõne all ülemaailmne toiduolukord, mis on Venemaa-Ukraina sõja tõttu erakordselt pingeline. Pressiesindaja sõnul võimaldab Putin teravilja väljavedu Ukrainast, eriti merd mööda.

Väidetavalt lubas Putin telefonivestluses, et kui Ukraina kõrvaldab Odessa sadama kaitseks paigutatud meremiinid, ei kasuta Vene sõjalaevastik tekkinud koridori Ukraina laevade ründamiseks. Seda kinnitas ka Prantsusmaa presidendi pressiesindaja.

Venemaa enda kirjeldus peetud telefonivestlusest on teistsugune.

Kremli kinnitusel nõustus Venemaa sadamate tõkestamisest loobuma vaid juhul, kui tühistatakse sanktsioonid Venemaa toiduainetele ja väetistele.

Toimetaja: Arni Alandi

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: