Navalnõi sai uue kriminaalsüüdistuse, mis lisaks vangistusele 15 aastat

Aleksei Navalnõi video vahendusel kohtuistungil.
Aleksei Navalnõi video vahendusel kohtuistungil. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Vangis olev Kremli kriitik Aleksei Navalnõi teatas teisipäeval, et ta sai uue kriminaalsüüdistuse ning süüdimõistmise korral lisanduks tema vanglakaristusele 15 aastat.

Navalnõi sõnul süüdistatakse teda seekord äärmusliku organisatsiooni loomises ja viha õhutamises võimude vastu.

Süüdimõistmine lisaks 15 aastat üheksa-aastasele vanglakaristusele, mille kohus mõistis Navalnõile märtsis omastamises ja kohtu halvustamise eest. Enne seda oli Navalnõile mõistetud kahe ja poole aasta pikkune vanglakaristus.

"Pole veel kaheksa päevagi möödunud sellest, kui jõustus mu üheksa-aastane vanglakaristus ja täna uurija ilmus jälle kohale ning esitas mulle ametlikult uue süüdistuse," kirjutas Navalnõi sotsiaalmeedias.

"Tuleb välja, et ma olen loonud äärmusliku grupi, et õhutada viha võimude ja oligarhide vastu. Ja kui nad panid mu vangi, julgesin ma selle vastu sõna võtta ja kutsuda meelt avaldama. Selle eest pannakse mulle väidetavalt 15 aastat vanglakaristust juurde," kirjutas Navalnõi.

Navalnõi on võtnud sõna ka Venemaa sissetungi vastu Ukrainasse, süüdistades kohtuistungil Putinit ning nimetades sissetungi rumalaks ja valedele põhinevaks.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: