Kohus tühistas maski mitte kandnud inimesele tehtud trahvi

Maskikampaania Tallinna ühistranspordis
Maskikampaania Tallinna ühistranspordis

Harju maakohus otsustas rahuldada osaliselt kaebaja kaebuse seoses maskita bussis sõitnud inimesele tehtud trahviga.

Harju maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane ütles ERR-ile, et kohus otsustas rahuldada kaebaja kaebus osaliselt ja tühistada otsus väärteoasjas, mis tähendas viis trahviühikut ehk 20 eurot trahvi ja teha uus otsus millega kohaldada mõjutuvahendina hoiatust. Kohus otsustas muus osas jätta otsus muutmata.

Kaebajat nõustas kaebuse koostamisel ja toetas rahaliselt Sihtasutus Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks (SAPTK), ütles ERR-ile sihtasutuse juht Varro Vooglaid.

Vooglaid kirjutas väljaandes Objektiiv, et kohtule sai kaebus esitatud seoses Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) poolt märtsi alguses tehtud otsusega, millega trahviti 14-aastast tütarlast maaliinide bussis ilma maskita sõitmise eest.

"Trahvitud isikul oli maski mittekandmiseks meditsiiniline näidustus (hingamisteede vaegused), aga teatavasti arstid maskikandmise kohustusest vabastavaid tõendeid praktiliselt ei väljasta," kirjutas Vooglaid.

SAPTK õiguskeskus rõhutas kohtule esitatud kaebuses, et maskikandmise nõue ei ole põhiseadusega kooskõlas, kuna see pole isiku põhiõiguste piiranguna sobiv, vajalik ja mõõdukas.

"Paraku kohus oma (motiveerimisosata) otsusest nähtuvalt sellele argumendile sisulist tähelepanu ei pööranud. Seetõttu ei nõustunud kohus kaebusega osas, et õigusrikkumist pole toime pandud," kirjutas Vooglaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: