Indias on tugevad üleujutused

Üleujutused Ida-Indias Assami osariigis
Üleujutused Ida-Indias Assami osariigis Autor/allikas: SCANPIX/Dasarath Deka/ZUMA Press Wire

Indias Assami osariigis on tavatult tugevad üleujutused. Praeguseks on surma saanud 45 inimest ning oma kodust on pidanud lahkuma 4,7 miljonit indialast.

Tugevad vihmad on tabanud Assami ja selle naabruses asuvat Meghalaya osariiki. Assami osariigis on loodud peaaegu 1500 päästelaagrit. Võimude päästeoperatsiooni takistab katastroofi enneolematu ulatus. Päästetöödesse on kaasatud ka armeeüksused, vahendab BBC.

Kohalikud ametivõimud on tunnistanud, et nad ei suuda kõigile üleujutuse ohvritele tagada joogivett ja toitu. "Raskemini ligipääsetavatesse piirkondadesse abi kohaletoimetamine on meie jaoks suur väljakutse. Osas kohtades on üleujutuste tõttu teevõrgustik hävinud," teatas üks kohalik ametiisik.

Assami keskmes asuv Brahmaputra jõgi tungib pidevalt üle kallaste, kuid selleaastane üleujutus on erakordne oma ulatuselt. Osariigi ametiisikute sõnul on vihma sadanud 109 protsenti võrrelduna varasemate aastatega.

Ekspertide sõnul on tugevate üleujutuste põhjuseks nii kliimamuutused, ebaseaduslik ehitustegevus, metsa vähenemine kui ka kiire industraliseerimine.

Eriti puude maharaiumine jõe äärest võib olla probleemi suurendanud, kuna seal asuvad puud imevad endasse juurte kaudu tavaliselt suure hulga vett.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: