Kapo pidas kinni Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati

{{1657020240000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Kaitsepolitsei pidas esmaspäeval kinni Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati (Keskerakond) kahtlustatuna altkäemaksu võtmises. Kohus lubas teisipäeval Liinati kaheks kuuks vahi alla võtta.

Esmaspäeval pidasid kaitsepolitsei ametnikud korruptsioonikuritegudes kahtlustatavana kinni neli inimest.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Triinu Olevi sõnul kasutas Liinat kahtlustuse kohaselt linnaosavanemana ära oma ametiseisundit, et suunata otsuseid, mis puudutasid Pirita tänavate, haljasalade ja rannahoolduse hankeid ja lepinguid.

"Kahtlustuse kohaselt on tegemist omakasu motiivil toime pandud kuriteoga, mis ei ole seotud erakonna tegevusega," lisas Olev.

Teisipäeva õhtuse kohtumääruse kohaselt jääb Liinat kaheks kuuks vahi alla.

Altkäemaksu andmises kahtlustatakse 51-aastast meest ning altkäemaksu andmises ja sellele kaasaaitamises 40-aastast meest. Altkäemaksu andmises, kindlustuskelmuses ja varalise kahju tekitamises kahtlustatakse 49-aastast meest.

Pirita linnaosavalitsusest öeldi, et nende majas on tavaline rahulik tööpäev ning läbiotsimist pole toimunud.

Liinat on olnud Pirita linnaosa vanem 2019. aasta maist saadik. Keskerakonna liikmeks astus ta 2016. aasta lõpus.

"Tegemist on väga tõsise kahtlustusega," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pressiesindaja vahendusel. "Asja sisust me praegu midagi ei tea, meil ei ole infot prokuratuurilt ega ka Tõnis Liinatilt. Loodame, et õiguskaitseasutused teevad oma tööd kiiresti ja oleme valmis igakülgseks koostööks," lisas Kõlvart.

Kriminaalmenetlust viib Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtimisel läbi kaitsepolitseiamet.

Toimetaja: Mait Ots, Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: