Ratas: koalitsioonikokkulepe on tervitatav, ühe erakonna ainuvõim lõppeb

Alar Karise ja Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Kadrioru kunstimuuseumis.
Alar Karise ja Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Kadrioru kunstimuuseumis. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Uudis, et valitsuskoalitsioon on viimaks kokku lepitud, on tervitatav, sest niivõrd palju aega on läinud tõsiste ja vajalike otsusteta ning olulised teemad on jäänud pausile, ütles riigikogu esimees ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

"Tänases julgeolekuolukorras ja rekordilise inflatsiooni puhul on olnud väga murettekitav, et niivõrd palju aega on läinud tõsiste ja vajalike otsusteta ning olulised teemad on jäänud pausile. Olgu see kütuseaktsiisi langetamine või selgus eelseisva väga keerulise kütteperioodi eel," märkis Ratas sotsiaalmeedia postituses.

Ratase sõnul on oluline ka see, et lõppeb üle kuu aja kestnud Reformierakonna ainuvõim valitsuses. "Seda mitte ainult riigiõiguse ja selguse kohalt, vaid eelkõige otsuste valguses, mis lõpetas Tallinna haiglaga, aga ka Haapsalu raudteega edasi liikumise ja et soetamata jäävad meditsiinikopterid," märkis ta.

Ratase sõnul võib seni kokkuleppest teada oleva põhjal tõdeda, et poliitiline narratiiv on tugevalt muutunud ja Eesti inimestele olulised teemad üles kerkinud.

"Kui varem põrkusid kõik uued algatused lootusetult vastu Reformierakonna maailmavaadet, sealhulgas perehüvitiste tõus, siis täna on nad totaalselt meelt muutnud mitte ainult laste ja perede toetamisel, vaid ka paljudes teistes Eesti elanike jaoks olulistes küsimustes. Olgu see hooldekodukoht või tulumaksuvaba miinimumi tõus, mis Keskerakonna juhtimisel tõsteti 500 euroni," kirjutas Ratas.

Ratase hinnangul on Reformierakond teinud kannapöörde. "Kärpepoliitika kõrval on hädaga lepitud ka teistsuguse arusaamaga riigijuhtimisest ja Reformierakonna muutus on Eestile positiivne," nentis ta.

Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon sai lõpu juuni alguses, kui peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas vabastas ametist kõik seitse Keskerakonna ministrit.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: