Islandil purskab pealinna lähedal vulkaan

Islandi pealinna Reykjaviki lähistel asuv Fagradalsfjalli vulkaan asus kolmapäev purskama. Eelmine aasta püsis sama vulkaan aktiivsena kuus kuud.

Islandi ilmateenistuse teatel järgnes vulkaanipurse piirkonnas mitu päeva kestnud maavärinatele. Turistidel ja kohalikel elanikel on soovitatud vältida vulkaani lähedal viibimist, kuna vulkaanist väljub ka mürgiseid gaase, vahendab Reuters

Islandi ametivõimude sõnul oht saareriigi taristule praegu puudub.

Eelmine aasta samal ajal oli Fagradalsfjalli vulkaan aktiivne ligikaudu kuus kuud.

Vulkaan asub Reykjanesi poolsaarel ning asub Islandi pealinnast Reykjavikist kõigest 25 kilomeetri kaugusel ning Islandi rahvusvahelisest lennujaamast kõigest 15 kilomeetri kaugusel.

Lennukitel ja helikopteritel on keelatud vulkaanipurske piirkonnast üle lennata. Sellest hoolimata ei mõjuta vulkaanipurse Islandi võimude sõnul rahvusvahelist lennundust.

Erinevalt 2010 Euroopa lennunduse seisanud Eyjafjallajokulli vulkaani purskest ei ole praegu oodata samas koguses tuhaosakesi ja suitsu, mis Euroopa lennuliiklust ohustaks.

Island paikneb Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrilaamade kokkupuutepunktis ning saarel on seetõttu palju maavärinaid ja vulkanismi.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: