Kaater Hooligani lekkimine Läänemerre suudeti ära hoida

Tallinna lahes uppunud kaater Hooligan teisaldati eile õhtuks mandrile. Tänu päästjate kiirele tegutsemisele suudeti suurem reostus ära hoida.

Möödunud nädala laupäeval Tallinna lahes süttinud ja seejärel uppunud kaater otsustati veest välja tõsta ja mandrile teisaldada. Kaater takistas Paljassaare kandis laevaliiklust ja oli oht, et kütusepaakidest hakkab laevadiisel välja lekkima.

Õnnetuse hetkel oli alusel ligi viis tonni kütust. Tõste- ja transporditöödele olid kaasatud mitmed reostustõrjevõimekusega laevad ja päästelaev. Päästeamet aitas likvideerida kaldale tõstetud vrakist väljaimbunud kütuse reostuse.

Tõste- ja päästetööde kulud, mis võivad jääda vahemikku 50 kuni 100 tuhat eurot, katab kindlustus, ütles PPA merereostustõrje juht Mati Kose.

"Tõsist keskkonnaohtu kindlasti ei ole. Ütleme, et oleks ta nüüd tänaseni - kui tehnilistel põhjustel ei oleks saanud teda eile näiteks ära tuua - ja oleks ta nüüd jäänud tänase peale, kui ilm juba muutus ja või siis ka uue nädala algussese, siis kindlasti oleks mure suurem olnud, et siis ta oleks hakanud randa ajama," rääkis Kose.

"Ta oli ikkagi väga lähedal Paljassaare poolsaare ja seal olevale linnukaitse alale nii et see oht oli reaalne ka elustiku jaoks," sõnas Kose.

"Paldiski LNG terminali ehitamisega seotud kraana meeskond oli valmis ikkagi reageerima ja kuna ohuolukord oli tõsine, siis nad leidsid võimaluse korraks meile appi tulla," lisas Kose.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: