Koolide ja huvikoolide lahti hoidmiseks kulub neli miljonit koroonatesti

1. september läheneb.
1. september läheneb. Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR

Haridus- ja teadusministeerium on sõlminud ettevõttega Medesto Logistics lepingu ligi nelja miljoni kiirtesti ostuks Eesti koolidele.

Haridus- ja teadusministeerium ja Medesto Logistics OÜ sõlmisid hankelepingu 3 724 544 kiirtesti ostuks hinnaga 2 823 204,35 eurot. Ühe testi tükihind on 0,758 eurot.

Lepingus on ette nähtud kaks tarnet: augustis ja septembris. Testid lähevad nii koolidele, noorsooasutustesse kui ka kohalikele omavalitsustele.

Septembri neljaks nädalaks tarnitakse koolidele augusti lõpus 1 719 408 testi. Kõige enam läheb teste tööstushariduskeskustele, nagu Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (22848 testi) ja Tallinna Tööstushariduskeskus (19744 testi). Suure hulga teste saavad ka näiteks Tallinna Linnamäe Vene Lütseum (15912 testi), Keila Kool (14976 testi), Saku Gümnaasium (13008 testi) ja Gustav Adolfi Gümnaasium (13400 testi).

Lepingule kirjutasid alla haridusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts ja Medesto Logisticsi juhatuse liige Vahur Lember. Leping sõlmiti selle aasta 16. juunil allkirjastatud raamlepingu põhjal.

Medesto Logistics OÜ-lt on riik teste ostnud varemgi: mullu novembri lõpus võitis firma odavama pakkumusega 8. novembril välja kuulutatud hanke. Toona oli ühe testi hind 1,14 eurot.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: