Hongkongi politsei suurendab sotsiaalmeedias inimeste jälgimist

Hongkong
Hongkong Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Liau Chung-ren

Hongkongi ametnikud teatasid, et politsei suurendab sotsiaalmeedias inimeste jälgimist. Võimud väidavad, et tahavad nii pidurdada libainformatsiooni levimist.

"Uus avaliku arvamuse jälgimissüsteem on loodud võltsuudiste märgistamiseks ja usalduse suurendamiseks politsei vastu," väitis Hongkongi politsei avalike suhete juht. 

Ajaleht The Times kirjutab, et Hongkongi uus järelevalvesüsteem loodi Mandri-Hiinas kasutatava karmi mudeli eeskujul. Seetõttu võivad kohalikud Hongkongi võimud sõnavabadust linnas piirata veelgi. 

Kolm aastat tagasi puhkesid Hongkongis suured meeleavaldused. Protestijad ja inimõigusorganisatsioonid leiavad, et võimud kasutasid meeleavalduste laiali saatmiseks liiga palju vägivalda. 

Politsei avalike suhete juht Joe Chan Tung väidab nüüd aga, et politsei ja avalikkuse vaheliste suhete halvenemises on süüdi libainformatsiooni levik. Hongkongi valitsus kaalub ka võltsuudiste vastase seaduse vastuvõtmist. 

Mandri-Hiinas kasutavad võimud avaliku arvamuse jälgimise süsteeme, et leida üles kompartei suhtes kriitilised uudised. Partei tsensorid saavad nii sotsiaalmeediast eemaldada erinevaid postitusi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: