Bulgaaria valitsus kaalub taas Gazpromilt gaasi ostmist

Bulgaaria ajutine valitsus teatas, et on valmis astuma läbirääkimistesse Gazpromiga, et taastada gaasitarned.

Bulgaaria leping Gazpromiga peaks lõppema selle aasta lõpus, ent Venemaa katkestas tarned juba aprillis, sest eelmine, läänemeelseks peetav valitsus keeldus gaasi eest rublades maksmisest.

Bulgaaria on Venemaa gaasitarned seni asendanud USA veeldatud maagaasiga, ent ajutise valitsuse hinnangul muutub see eelseisval talvel liiga kulukaks.

1. oktoobriks peaks valmima gaasitoru Bulgaaria ja Kreeka vahel, mis võimaldab Bulgaarial gaasi osta ka Aserbaidžaanilt, kuid energiaministri Rosen Hristovi sõnul läbirääkimised veel käivad. Tema hinnangul oleks Gazpromilt ostetav gaas praegusega võrreldes mitu korda odavam.

"Gaasi on rohkelt iga hinnaga. Saame pakkumisi igasugustelt ettevõtetelt ja vahendajatelt, kes on valmis pakkuma meile gaasi, aga selle hind on kõrgem kui meie majandus suudab taluda. Ettevõtted peaks end kinni panema ja majapidamised tarbimise lõpetama. Meil pole sellist asja vaja. Praegu oleme keskendunud süsteemsetele tarnetele optimaalse hinna juures," lausus Hristov.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: