Kohus mõistis koolis kojamehena töötanud pedofiili üheksaks aastaks vangi

Andres Kents.
Andres Kents. Autor/allikas: PPA

Harju maakohus mõistis aastakümneid lasteasutustes töötanud 58-aastase Andres Kentsi süüdi nelja alla kümneaastase lapse suhtes sugulise iseloomuga tegude toimepanekus ja mõistis talle karistuseks üheksa aastat vangistust.

Süüdistuse järgi pani Kents 2018. aasta augustist kuni eelmise aasta aprillini nelja alla kümne aasta vanuse lapse suhtes eri kohtades toime erinevaid sugulise iseloomuga tegusid.

Kohtu hinnangul on Kentsi süü tõendatud nii kannatanute kui tunnistajate ütlustega ja eriti värvikaks tõendiks on jälitusprotokolli lisana esitatud videosalvestused. Kergendavaid ega raskendavaid asjaolusid kohus ei tuvastanud. Kohtus mees oma süüd ei tunnistanud.

Kohus mõistis Kentsile karistuseks üheksa aastat vangistust, mis on sanktsiooni keskmine määr. Menetluskuludena tuleb tal tasuda 4064,28 eurot.

Kohtuotsus ei ole jõustunud ja selle saab 15 päeva jooksul Tallinna ringkonnakohtusse edasi kaevata.

"Pealtnägija" vahendas tänavu jaanuaris, et Kents töötas ligi 30 aastat lasteasutustes, kus tema käitumine tekitas korduvalt küsimusi, aga teema alati sumbus.

Kents töötas Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Mustamäe lasteaias Mooniõied majahoidjana ning käis aastate jooksul abis mitmes noorteasutuses ja -programmis.

Esimesed vihjed Kentsi ebaterve huvi kohta alaealiste poiste vastu jõudsid politseile 2010. aastal, kuid toona ei olnud kannatanuid, kes oleksid julgenud sellest korrakaitsjatele rääkida.

Uurimine algas alles mais 2020 ühelt Kentsi naabrilt tulnud vihje tõttu ja kulus veel ligi aasta, kuni Kents 2021. aasta aprillis kinni peeti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: