Riigikohus võttis ajakirjanike trahvimise vaidluse menetlusse

{{1662965040000 | amCalendar}}
Riigikohtu hoone Tartus.
Riigikohtu hoone Tartus. Autor/allikas: Silver Gutmann/riigikohus

Riigikohus otsustas esmaspäeval võtta menetlusse riigiprokuröri kaebuse Tallinna ringkonnakohtu määruse peale, mis tühistas Eesti Ekspressile ja selle kahele ajakirjanikule tehtud trahvid.

Riigiprokurör Sigrid Nurm esitas riigikohtule taotluse tühistada Tallinna ringkonnakohtu 14. juuni määrus ja jõustada Harju maakohtu 14. aprilli määrus, millega kohus määras Eesti Ekspressile ja kahele ajakirjanikule 1000 euro suurused rahatrahvid.

Esmaspäeval teatas riigikohus, et otsustas kaebuse menetlusse võtta. Kohtukoosseis eelmenetluses oli Juhan Sarv, Heili Sepp, Saale Laos.

Riigikohus arutab küsimust kirjalikus menetluses 28. septembril. Tavaliselt kuulutatakse süüteoasjades riigikohtu lahend 30 päeva jooksul alates asja arutamisest, kuid vajadusel võib kohus võtta veel 30 päeva lisaaega, selgitas riigikohtu pressiesindaja Arno Põder.

Esialgu arutatakse asja kolmeliikmelises koosseisus, aga kui tekib olulisi eriarvamusi või on vaja langetada mõni põhimõttelisem otsus, antakse asi üle kriminaalkolleegiumi kogu koosseisule, kus on praegu kuus liiget (sel juhul algab ajaarvestus algusest peale).

Ringkonnakohus tühistas Eesti Ekspressi ja kahe ajakirjaniku rahatrahvid, mille esimese astme kohus määras prokuratuuri loata kriminaalmenetluse asjaolusid sisaldanud artikli avaldamise eest.

Harju maakohus määras 14. aprillil Eesti Ekspressi ajakirjanikele Sulev Vedlerile, Tarmo Vahterile ja AS-le Ekspress Meedia igaühele 1000 eurot trahvi selle eest, et nad avalikustasid 25. märtsi artiklis info, et Swedbanki endine juhatus on saanud kahtlustuse rahapesus. Prokuratuur ei olnud varem avalikkusega seda infot jaganud ning prokuratuuri artikli ilmumisest ei teavitatud.

Nurm läheb lapsehoolduspuhkusele

Riigiprokurör Nurm siirdub 1. oktoobrist lapsehoolduspuhkusele, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas. Tema asendajaks riigiprokuröri ametikohale määras justiitsminister Lea Danilson-Järg Liisa Nuudi, kes töötab praegu Lääne ringkonnaprokuratuuris prokurörina.

Peale asendamise lõppu on 1989. aastal sündinud Nuudil õigus pöörduda tagasi ringkonnaprokuröri ametikohale avaliku konkursita.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: