Riik sulgeb Narvat ja Ivangorodi ühendava jalakäijate silla

Narva-2 piiripunkt.
Narva-2 piiripunkt. Autor/allikas: Sergei Stepanov

Siseministeerium on otsustanud sulgeda Narva teise piiripunkti novembri viimasel nädalal, sest piiripunkti läbijate arv on sedavõrd vähenenud, et selle töös hoidmine pole enam mõttekas.

"Pärast põhjalikku analüüsi on siseministeerium tõesti otsustanud sulgeda Narvat ja Ivangorodi ühendava jalakäijate silla. Küll mitte julgeolekukaalutlustel – nagu oleme varem ka viidanud, siis mingit julgeolekuriski see sild endast ei kujuta, sest seda kasutavad ju ainult elamisloaga inimesed ja kodanikud," teatas siseminister Lauri Läänemets (SE) ERR-ile.

"Analüüsi käigus ning omavalitsusega konsulteerides saime kinnitust, et kohalike elanike igapäevaelu jalakäijate silla sulgemine oluliselt ei häiriks, samas on praeguses olukorras Narva teise piiripunkti sulgemine otstarbekas ja vajalik mitmel teisel põhjusel. Esiteks hakkame tegema ettevalmistusi, et sild oleks võimalik tulevikus täielikult automatiseerida. Samuti on praegu piiriületajate arv nõnda palju vähenenud, et mõttetu on hoida töös mitut piiripunkti. Inimesed saavad oma käigud tehtud ka läbi põhilise piiripunkti ning PPA-l on võimalik Narva 2. piiripunkti inimressurssi mujal tõhusamalt rakendada," lausus Läänemets.

"Lisaks algavad varsti Narva piirikordonis vajalikud arendused ja juurdeehitused ja selleks tuleb ajutiselt leida osale töötajatele uued tööruumid ning Narva teise piiripunkti hooned on siinkohal oluliseks abiks," sõnas Läänemets.

Narva 2. piiripunkt on plaanis sulgeda novembri viimasel nädalal. Ministeeriumi hinnangul annab see piisava aja kõigile kohanemiseks uue olukorraga, lisaks tuleb piiripunkti ajutisest sulgemisest teavitada ka Vene Föderatsiooni.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: