Menumängu Disco Elysium arendajate vahel puhkes omanditüli

Menuka arvutimängu Disco Elysium arendajate vahel on puhkenud tüli ettevõttes kontrolli omamise üle, kirjutab Eesti Ekspress. Kaur Kender on varasemate kaastöötajate Ilmar Kompuse ja Tõnis Haaveli vastu kahjunõudega kohtusse pöördunud.

Harju maakohtus oktoobri lõpus tehtud määruse ja osapoolte Eesti Ekspressile räägitu kohaselt algas asi sellest, et mängu looja Zaum Studio omanike seast väljus suurettevõtja Margus Linnamäe.

Kender väidab, et varasema kokkuleppe kohaselt pidi Linnamäele kuulunud osa jaotatama kõigi osanike vahel, aga Kompus oskas teha nii, et Linnamäe müüs osaluse tervenisti talle. Kender, ning mängu kaasautorid Robert Kurvitz ja Aleksander Rostov ei teadnud sellest midagi.

"Mullu sügisel hakkasid Kurvitz ja Rostov toimunu kohta küsimusi esitama, dokumente nõudma ning neile anti kinga. Nad aeti minema ettevõttest, mille nad ise suureks tegid ja kus nad on endiselt väikeosanikud," kirjeldab ajaleht.

Kurvitz ja Rostov väidavad, et Kompus kasutas enda tarbeks raha, mis pidanuks kuuluma kõigile osanikele ja minema hoopis Disco Elysiumile järje tegemiseks.

Ka Kenderiga lõppes asi samamoodi nagu Kurvitza ja Rostovi puhul: ta saadeti esmalt puhkusele ja eelmisel nädalal vallandati. Kender aga ei jätnud asja niisama, vaid pöördus kohtusse, teatas, et Kompus tegi talle 913 000 euroga kahju.

28. oktoobril arestis Harju maakohus Kenderi firma taotlusel Kompuse firmale kuuluva kontrollosaluse Zaum Studios.

Kui Ekspress pöördus eelmise nädala keskel Ilmar Kompuse poole, teatas mees, et pole hagist ja osaluse arestimisest midagi kuulnud. Ka Haavel ütles, et pole kohtumäärust näinud ega saa seda kommenteerida.

Allikas: Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: