Saksamaa tahab lihtsustada kodakondsusnõudeid

{{1669615500000 | amCalendar}}
Olaf Scholz
Olaf Scholz Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance

Saksamaa kantsler Olaf Scholz teatas, et riik peab reformima oma kodakondsusregulatsioone, Berliin tahab kiirendada sisserändajate naturalisatsiooniprotsessi.

"Naturaliseerimine vajab paremaid reegleid. See puudutab austust ja on seotud meie õitsenguga. Kõik mehed ja naised annavad panuse tugevasse majandusse. On hea, kui nad valivad ka Saksamaa kodakondsuse," ütles Scholz. 

Scholz rõhutas sisserändajate panust Saksamaa ülesehitamisel.

"Saksamaale tulnud naised ja mehed ning mõnikord lapsed on andnud suure panuse, et meie majandus on muutunud nii tugevaks kui see on praegu," ütles Scholz. 

Saksa võimuliit leppis kodakondsusreformis kokku juba 2021. aasta lõpus. Siis sai läbi Angela Merkeli ajastu.

Saksa ajaleht Bild teatas reedel, et siseministeerium valmistab juba ette eelnõud. Selle kohaselt oleks naturaliseerimine võimalik pärast viit aastat elamist riigis. Praegu on see periood kaheksa aastat, vahendas Politico

"Oleme mitmekesine ja kaasaegne sisseränderiik ja ma arvan, et seadusandlus peab seda kajastama," ütles reedel Saksamaa siseminister Nancy Faeser. 

Saksamaa Vabade Demokraatide Partei (FDP) ei toeta kodakondsuse nõuete lihtsustamist.

"Praegu pole õige aeg lihtsustada kodakondsusseadust. Seni pole veel ebaseadusliku sisserände vastu võitlemisel tehtud mingeid edusamme," ütles FDP peasekretär Bijan Djir-Sarai. 

FDP juhtiv poliitik Christian Dürr ütles samuti, et Saksamaast peab saama kaasaegne sisseränderiik. 

"See hõlmab rände suunamist tööturule, mitte sotsiaalkindlustuse süsteemidesse. Igaühel, kes töötab kõvasti ja on hästi kohanenud, sel peab olema võimalus saada sakslaseks. Kes integreeruda ei taha, peab jälle riigist lahkuma," märkis Dürr. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: