Allikas: Valgevene opositsioonipoliitik Maria Kolesnikova on intensiivravis

Maria Kolesnikova 2021. aastal Valgevene kohtus
Maria Kolesnikova 2021. aastal Valgevene kohtus Autor/allikas: SCANPIX/Ramil NASIBULIN / BELTA / AFP

Valgevenes 11 aastaks vangi mõistetud opositsioonipoliitik Maria Kolesnikova viidi intensiivravisse, teatas Telegrami kaudu Viktor Babariko.

Viktor Babariko teatel viibib Maria Kolesnikova Gomeli kiirabihaigla intensiivravi osakonnas. Haiglas viibimist kinnitas Babariko sõnul Kolesnikova advokaat.

Babariko väitel viidi Kolesnikova 28. novembril kiirabiga kirurgiaosakonda ning viidi sealt üle intensiivravi osakonda.

29. novembril ei lubatud Kolesnikova advokaadil kolmandat korda oma kliendiga kohtuda. Valgevene võimude sõnul polnud selleks temalt ühtegi avaldust.

Varem sai Babariko sõnul teatavaks, et Kolesnikova viibib karistuskambris. Seda millal naine sinna paigutati ja kui pikalt ta seal oli ei ole teada.

Kolesnikova advokaat Vladimir Põltšenko on mures Kolesnikova tervisliku seisundi pärast. Valgevene õiguskaitseorganid ei ole tema kaebustele ega pöördumistele reageerinud.

Babariko sõnul määrati Kolesnikovale kolm karistust – 9. ja 10. novembril oli ta väidetavalt tööajal vales kohas. 11. novembril sai naine noomituse vangikoloonia töötajate väidetava ebaviisaka kohtlemise eest, vahendas Vene portaal The Insider.

Valgevene kohus mõistis Kolesnikova 11 aastaks vangi, süüdistatuna äärmusrühmituse loomises, riikliku julgeoleku kahjustamise avalikus üleskutses ja põhiseadusega vastuolus oleva võimuhaaramise kavandamises.

Kolesnikova kannab oma karistust Gomeli vanglas.

Muusik Maria Kolesnikova oli seotud nii presidendikandidaat Viktor Babariko kampaania kui ka Svjatlana Tsihhanovskaja presidendikampaania staabiga ning kuulus Valgevene opositsiooni koordinatsiooninõukogu presiidiumisse.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Insider

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: