Kunstiakadeemia pidas iga-aastast jõuluturgu

Kunstiakadeemia ehk EKA pidas iga-aastast jõuluturgu. Turg kulges läbi maja viie korruse ning soetada sai EKA tudengite ja vilistlaste originaalset disaini.

EKA jõuluturg on Eesti üks suurimaid ja selle tootevalik on tõesti väga lai. Ühelt korruselt sai osta mitmesuguseid aksessuaare, korrus allpool oli keraamika.

Turul oli müümas ligi sada kunstnikku ja disainerit. Karolin Kärm müüs kimonoid, mis on valmistatud taaskasutatud kodutekstiilidest. Nii on ühe mustriga kimonot saada vaid kuni kolm eksemplari.

"Idee tuli 2018. aastal, kui ma tegin endale esimese kimono ja seda üritati tänaval seljast ära osta. Nii et nüüd on sellest saanud selline ema-tütre äri, mul ema aitab õmmelda," lausus Kärm.

Neljandal korrusel leidus muuhulgas valutehnikas valmistatud ehted.

"Mulle väga meeldivad orgaanilised looduslikud vormid. Valutehnika käib niimoodi, et võtad näiteks sellise oksakese, see läheb kipsi ja kips põleb välja, jääb selline negatiivne vorm ja sinna läheb sulahõbe asemele," rääkis Erle Nemvalts.  

EKA jõuluturg on läbi aastate olnud populaarne ning tänavugi olid kõik korrused inimesi täis. Jõuluturu peakorraldaja Cristopher Siniväli ütles, et turule tullakse otsima väga erinevaid tooteid.

"Ma tean, et hästi populaarne on meil näiteks tarbekeraamika ja moekorrusel näiteks lähevad hästi kaubaks soojad mütsid, kindad ja kodukootud," ütles ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: