Riik jätkab biometaani tootmise doteerimist

CNG buss
CNG buss Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti allkirjastatud määrusega pikendab riik transpordis kasutatava biometaani tootmise doteerimist 30. juunini 2024. aastal.

Biometaani toetuste periood pidi lõppema 2023. aasta lõpus, kuid üha ambitsioonikamad taastuvenergia eesmärgid ja toetuseelarve võimaldas perioodi pikendada, teatas MKM. Biometaanituru arendamiseks ettenähtud toetusraha on veel 11,8 miljonit eurot, raha pärineb CO2-kvoodi enampakkumise müügituludest.

Transpordisektorisse tarnitud biometaani eest maksab riik toetust 100 eurot miinus maagaasi jooksva kuu keskmine turuhind ühe megavatt-tunni kohta. Kui gaasi hind on kõrgem kui seatud piirmäär, siis toetust ei maksta.

Biometaani tootmise toetust on Elering maksnud 2018. aastast vastavalt toodetud ja tarbimisse jõudnud biometaani koguse eest otse tootjale. 2022. aasta seisuga on toetust välja makstud 25,3 miljonit eurot.

Toetusega panustatakse taastuvenergia eesmärgi täitmisele, mille kohaselt peab aastaks 2030 moodustama taastuvenergia vähemalt 65 protsenti riigisisesest energia summaarsest lõpptarbimisest. Maantee- ja raudteetranspordis kasutatud taastuvenergia peab 2030. aastaks moodustama vähemalt 14 protsenti kogu transpordisektoris tarbitud energiast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: