Sotsiaaldemokraadid kinnitasid valimisprogrammi ja nimekirja

{{1673679900000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatlik Erakond kinnitas laupäeval Jõhvis toimunud üldkogul riigikogu valimiste valimisprogrammi ja üleriigilise nimekirja. Kell 11 algavat üldkogu sai otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Erakond läheb valimistele vastu loosungiga "Toimetulek on julgeolek".

Sotside valimisprogrammi keskmes on palkade ja pensionite tõstmine, majandusareng ja seda toetav haridus ning tulevikuenergeetika ja julgeolek.

"Peame hoolitsema selle eest, et Euroopa kiireim hinnatõus ei hävitaks Eesti perede sissetulekut ega laastaks kohalikke ettevõtteid. Kuna on tõusnud hinnad, siis peavad tõusma ka sissetulekud - palgad, pensionid ja lapsetoetused," ütles erakonna esimees Lauri Läänemets.

Erakonna valimisprogramm näeb ette miinimumpalga tõstmist 2026. aastaks 1200 euroni ja vanaduspensioni tõstmist 1200 euroni, iga lapse eest lapsetoetust 150 eurot, ühe päeva nädalas õppijatele neljapäevase töönädala sisseseadmist ja teaduse rahastamise suurendamist kolme protsendini SKT-st.

Erakonna üldkogu kinnitatud valimisprogramm:

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: