Läti Jekabpilsi linnavõim palub elanikel üleujutuse tõttu evakueeruda

Foto: SCANPIX/EPA/VALDA KALNINA

Lätis Jekabpilsis on Daugava jõe sulava triivjää ja erakordselt kõrge veetaseme tõttu muutumas olukord üha keerulisemaks.

Viimastel andmeil lisandub nii üleujutatud kui ka ohus olevaid alasid Daugava mõlemal kaldal, veetase on tõusnud ligi üheksa meetrini. Linna kaitsev tamm on mõnest kohast järele andnud, kuid peab betoontugede toel veel vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jekabpilsi juhid kutsuvad tungivalt inimesi evakueeruma, selleks on ette valmistatud kaks koolimaja. Paljud aga keelduvad endiselt kodust lahkumast.

Kui tamm peaks purunema, muudavad kiire vooluga vesi ja suured jäätükid olukorra linnas kiiresti veel keerulisemaks ja päästetööd raskeks.

Meteoroloogid Daugava veetaseme alanemist lähiajal ei prognoosi. Ohutuse tagamiseks on osadel tarbijatel lülitatud välja elekter, samuti ei soovitata juua kaevuvett.

Jekabpilsi on saadetud täiendavaid päästetöötajaid ja kiirabibrigaade, peaminister Krišjanis Karinš kutsus pühapäevaks kokku riigi kriisinõukogu istungi. 

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: