Valitsus küsib riigikogult mandaati saatmaks 110 Eesti kaitseväelast Iraaki

Inherent Resolve operatsioon Iraagis
Inherent Resolve operatsioon Iraagis Autor/allikas: inherentresolve.mil

Valitsus taotleb riigikogult mandaati Eesti sõjalise panuse suurendamiseks Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisel terrorismivastasel operatsioonil Iraagis. Eesti osaleks operatsioonil Inherent Resolve 2023. aasta lõpuni kuni 110 kaitseväelasega.

"Eesti julgeolekupoliitika nurgakivi on raudkindlad liitlassuhted. Suurendades panust USA juhitud rahvusvahelisel operatsioonil Inherent Resolve, kindlustab Eesti oma julgeolekuvundamenti, tugevdades liitlassuhteid nii USA, Ühendkuningriigi kui ka Prantsusmaaga," põhjendas oma ettepanekut kaitseminister Hanno Pevkur.

Ka aitaks operatsioonil osalemine Pevkuri sõnul kaasa kaitseväe terviklikule arengule. "Kaitseväel on võimalus oma teadmisi ja oskusi proovile panna, lihvides koostegutsemisvõimet liitlaste ja partneritega," lisas kaitseminister.

Valitsuse ettepanek on alustada kevadel operatsioonil panustamist kuni vähendatud jalaväekompanii suuruse üksusega, mis täidaks baasikaitse- ja kiirreageerimisüksuse ülesandeid. Üksusele lisanduks rahvuslik toetuselement, staabiohvitserid ja -allohvitserid Ühendkuningriigi juhitud operatsiooni pataljonitasandi staabis Erbilis ning diviisitasandi staabis Bagdadis.

Täiendavalt on Eesti valmis panustama erioperatsioonide üksusega.

Riigikogu kehtiva mandaadi järgi on Eesti panus praegu viis kaitseväelast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: