Jalgratturile otsa sõitnud Mart Kallas vaidlustab lubadeta jäämise kohtus

Kuvatõmmis videost Mart Kallase sotsiaalmeediakontolt
Kuvatõmmis videost Mart Kallase sotsiaalmeediakontolt Autor/allikas: Mart Kallase sotsiaalmeedia

Politsei peatas jalgratturile otsa sõitnud EKRE Tallinna fraktsiooni juhi Mart Kallase juhtimisõiguse, poliitik kaebas otsuse edasi. Kallase autot jalaga löönud jalgratturit ei karistatud.

Kallas kinnitas, et politsei soovib teha talle trahvi ja mõneks ajaks ka tema load ära võtta. "Eks ajakirjanduse roll oli ka seal taga täiesti tuntav. See oli väärkäsitlus absoluutselt, millest iseenesest ka teie osa võtsite," sõnas Kallas.

42-aastase autojuhistaažiga poliitiku häda sai alguse 28. oktoobri õhtupoolikul. Parasjagu Bolti heaks taksot sõitnud Kallas märkas bussijaama juures tumedates riietes ja ilma helkurita jalgratturit. Poliitiku enda sõnul oli neil sõnavahetus, mille järel ta bussijaama parkimistaskust välja sõitis ja mööda Lastekodu tänavat teele asus.

Sealt edasi toimunut võib kaaderhaaval vaadata videost, mille Kallas ise mõned päevad hiljem sotsiaalmeediasse laadis. Kõigepealt sõitis jalgrattur autole risti ette, sai sellelt kerge müksu ja lõi siis jalaga vastu auto esiosa.

Seejärel sõitis rattur mõned meetrid edasi, jäi uuesti seisma ja hakkas ratta seljast maha ronima. Samal hetkel alustas sõitu Kallas ning pööras auto nina jalgratturi poole. Jalgrattur tõstis oma sõiduvahendi üles ja mõni hetk hiljem auto ja jalgrattur kohtusid.

Kallas selgitas pärast juhtunut, et jalgrattur ründas teda oma rattaga ning hüppas ise auto kapotile. Politsei hindas asja teisiti ja määrast Kallasele liikluseeskirjade rikkumise eest karistuse.

Poliitik kaebas otsuse edasi ning peagi arutatakse asja kohtus.

"Siis, kui kohapeal tehti protokolli, olid seal mitmed tunnistajad. Menetleja ei küsitlenud absoluutselt tunnistajaid ja see rattaloopija, rattahuligaan oli tunnistajarollis. Teda käsitleti tunnistajana mitte osapoolena," kirjeldas Kallas oma vaide ühte nurka.

Kannatada rattur Kallase sõnul ei saanud. "Ratas oli tal korras ja tal ei olnud mingisuguseid vigastusi," sõnas poliitik, kelle sõnul ei tohiks teda kindlasti ainukeseks süüdlaseks pidada.

"Kui jalgrattur poleks liikluseeskirju rikkunud, siis poleks mitte midagi juhtunud," ütles Kallas.

"Ma tegin vaide, kus tõin välja liiklusseaduse paragrahvid, mida konkreetselt antud jalgrattur rikkus. Ja kui ühiskonnas on kokku lepitud liikluseeskirjad, siis kõigil osapooltel tuleb neid täita, mitte ainult autojuhtidel," sõnas Kallas.

Kallase sõnul jalgrattur oma rikkumiste eest karistada ei saanud.

Politsei- ja piirivalveametist teatas, et kuna ees seisab kohtumenetlus, siis nad juhtunu kohta lähemaid kommentaare ei anna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: