MKM-i uueks transpordi asekantsleriks saab Sander Salmu

Sander Salmu
Sander Salmu Autor/allikas: Erakogu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) uueks transpordi asekantsleriks kinnitati Sander Salmu, kes alustab tööd 13. märtsil.

Varem MKM-is ja erasektoris töötanud Salmu sõnul on toimiv ja ohutu transpordikorraldus ühiskonna vereringe ning Eesti konkurentsivõime suurendamise lahutamatu osa. Ta peab oluliseks transpordisektori kohanemist järgmise kümnendi väljakutsetega, mis tulenevad vajadusest muutuda jätkusuutlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks, samuti kohaneda majandusmudelite muutumisega.

Viimastel aastatel on Salmu töötanud erasektoris ekspordi- ja arendusjuhina, praegu on ta Ragn-Sellsi ärisuundade arendusjuht.

Salmu on varem juhtinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalitust ning esindas Eestit eesistumise ajal maanteetranspordi ja sõidukite tehniliste nõuetega seotud teemades. Lisaks on ta kuulunud Eesti Teed AS-i nõukokku ning töötanud maanteeametis.

Salmul on transporditehnika magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist.

Uues ametis alustab Salmu 13. märtsil. Eelmine transpordi asekantsler Ahti Kuningas kinnitati möödunud sügisel MKM-i kantsleriks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: