Galerii: teenistuskoerad said kopterilennu kogemuse

Teenistuskoerad ja nende juhid harjutasid reedel koostööd ning said kopterilennu kogemuse.

Sõjaväepolitsei korraldas reedel Ämari lennubaasis koostööharjutuse teiste partnerorganisatsioonide ja Eestisse lähetatud Suurbritannia Chinook kopterimeeskonnaga. Harjutati keelatud ainete otsimist lennuterminalis ning tehti õppelend helikopteriga.

"Koostööharjutuse eesmärk on pakkuda teenistuskoertele keskkonnatreeningut kopterilennu näol ning harjutada keelatud ainete otsimist tavapärasest erinevas keskkonnas," selgitas sõjaväepolitsei K9 grupi koerajuht vanemseersant Erlich Vahter.

"Taolised koostööharjutused on olulised teenistuskoerte ettevalmistamiseks ootamatuteks teenistusülesanneteks, kuna rasketes ümbritsevates oludes treeningute tegemine aitab tõsta teenistuskoerte töökvaliteeti reaalsete tööülesannete täitmisel," lisas ta.

Koostööharjutusel osalesid sõjaväepolitsei, päästeameti demineerimiskeskuse, vanglateenistuse, politsei- ja piirivalveameti eriüksuse K-komando ning Põhja prefektuuri koerajuhid koos teenistuskoertega. Kokku osales 15 koerajuhti koos 13 teenistuskoeraga.

Sõjaväepolitsei on kaitseväe struktuuriüksus, mille põhiülesanded on korra ja distsipliini järelevalve, kriminaal- ja distsiplinaarsüütegude menetlemine ning seaduses määratud isikute kaitse nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks teostab sõjaväepolitsei liiklusjärelevalvet kaitseväe sõidukite üle, eskordib ja julgestab kaitseväe, sealhulgas liitlaste kolonnide liikumist ning tagab kõrgendatud ohu korral kaitseväe kriitilise tähtsusega ressursi kaitset.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: