Galeriid ja video: vabariigi aastapäeva tähistamine mitmel pool Eestis

{{1677219720000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Pidupäevaüritused on toimunud kõikjal üle Eesti. Narvas tõusis päike vabariigi aastapäeval kell 7.18, mil heisati ka Narva linnuses Eesti lipp. Tallinnas tõusis päike alles kell 7.33, mille tõttu algas Narvas lipuheiskamine veerand tundi varem kui Toompeal Pika Hermanni juures.

Esimesena tervitasid Eestit sünnipäeva puhul Narva elanikud. Eesti idapiiril tõuseb päike veerand tundi varem kui pealinnas. Narva linnuse põhjaõue kogunes lipu heiskamist jälgima ja pidupäevakõnesid kuulama mitusada inimest.

Sillamäel tõusis päike kell 7.22 ja linna keskväljakul heisati lipp.

Jõhvis tõusis täna päike kell 7.23 ja esimest korda toimus maakonna keskuses 24. veebruaril pidulik liputseremoonia.

"Geviga oleme mitu aastat käinud Valastel ja meid on kutsutud ka Toilasse, aga mõtlesime, et miks mitte kasutada ära muusikaväljakut ja tekitada selline traditsioon ka meie oma linnas. Sest kõigil, kes sooviksid lipuheiskamise tseremooniast osa võtta, ei ole võimalik sõita Valastele või Toilasse," selgitas Põhjarannikule Jõhvi abivallavanem ja Gevi tantsija Ingrid Spitz.

Lisaks rahvatantsurühma Gevi (juhendaja Marju Aul) tantsude vaatamisele said kohaletulnud osa Jõhvi põhikooli poistekoori (juhendaja Küllike Šapovalov) laulmisest ning jagati ka kringlit ja teed.

Traditsiooniliselt on Jõhvis asetatud lilli Vabadussõja ausamba jalamile ja seda tehti ka sel reedel.


30. korda toimus liputseremoonia Valaste joa parklas. Seal kandis tõusis lipp koos päikesega kell 7.30.

Tartus võeti Eesti sünnipäev vastu lipu austamise tseremooniaga tähetorni juures. Kell 10 kõlas meeskooride ja puhkpilliorkestri esituses Eesti hümn ning tähetorni tipus lehvis uhkelt sinimustvalge trikoloor. Eesti hümnile järgnes Ukraina hümn ning vabariigi aastapäevale pühendatud sõnavõtud. Tseremooniale oli kaasa elamas mitu tuhat nooremat ja vanemat tartlast.

Setomaal Obinitsas tähistati vabariigi aastapäeva piduliku paraadiga, millest võtsid teiste hulgas osa Kaitseliidu ratsaüksus, vabatahtlikud päästjad ja ka kohalikud talunikud. Kolonn liikus Obinitsa lipuväljakule, kus kokkutulnud inimesed laulsid hümni ning kuulasid pidupäevakõnesid.

Haapsalu piiskopilinnuses etendati valguslavastust "Imagine", mille keskmes oli John Lennoni samanimeline rahust rääkiv laul. Valguslavastus asendas seekord linna kutsetega vastuvõtugalat.

Saaremaa loodus- ja matkainimesed heiskasid aga lipu juba viiendat aastat järjest pisut ebatraditsioonilises kohas ehk linnuvaatlustornis. Rahvarohkem kui kunagi varem oli traditsiooniline pärgade paneku tseremoonia Kuressaares vabadussõjas langenud saarlaste mälestussamba jalamile.

Toimetaja: Barbara Oja, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: