Sisekaitseakadeemia uueks rektoriks sai Kuno Tammearu

Kuno Tammearu
Kuno Tammearu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Siseminister Lauri Läänemets kinnitas esmaspäeval ametisse Sisekaitseakadeemia uue rektori Kuno Tammearu, kes asub ametisse 5. juunist.

Seni päästeametit juhtinud Tammearu sõnul motiveeris teda Sisekaitseakadeemia rektoriks kandideerima just akadeemia tähtis roll siseturvalisuse tagamisel.

"Sisekaitseakadeemia tagab meie valdkonnale kõige olulisema: missioonitundega ja hästi koolitatud järelkasvu meie töötajatele ning teadus- ja arendustegevuse, et oskaksime tulevikku vaadates teha õigeid otsuseid ja valida õiged strateegiad," ütles Tammearu.

Tammearu on 2013. aastast olnud päästeameti peadirektor, tema teine ametiaeg lõppeb tänavu 1. aprillil. Varem on ta töötanud päästeametis peadirektori asetäitja ja päästevaldkonna juhina.

Tammearu on lõpetanud Sisekaitseakadeemia, omandanud magistrikraadi haldusjuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis magistrikraadi ettevõtte strateegilise juhtimise valdkonnas.

Sisekaitseakadeemia rektori konkursil osales seitse kandidaati, kellest kahe lõppvooru jõudnud kandidaadiga viidi läbi ka avalik debatt. Kandidaatide hulgast tegi eelvaliku komisjon, kuhu kuulusid siseministeeriumi kantsler ja asekantslerid ning haridus- ja teadusministeeriumi, rahandusministeeriumi ja justiitsministeeriumi asekantslerid. Lõpliku kandidaadi valis välja ja kinnitas ametisse siseminister.

Rektori ametiaeg kestab viis aastat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: