Põhjamaad rajavad ühise lennuväe

Rootsi Jas 39 Gripen hävituslennukid
Rootsi Jas 39 Gripen hävituslennukid Autor/allikas: USA relvajõudude meediakeskus (dvidshub)/U.S. Air Forces in Europe and Air Forces Africa Public Affairs

Taani, Soome, Rootsi ja Norra otsustasid rajada ühendlennuväe ning asuvad selle tarbeks logistikat ja planeerimist ühitama.

Taani, Soome, Rootsi ja Norra õhuvägede ülemad leppisid kokku, et haldavad enda sõjalennukeid edaspidi ühise lennuväena. Ühisväkke hakkab kuuluma 250 lennukit neljast riigist, teatas Norra Aftenposten.

Ekspertide sõnul võimaldab ühine lennuvägi Venemaad kogu Põhjala regioonis paremini heidutada. 250 lennukiga oleks Põhjamaade ühendlennuvägi sama suur nagu Prantsuse või Suurbritannia õhuvägi. Kokkuleppe kohaselt hakkavad neli riiki enda õhuväge ühiselt välja õpetama ning samuti ühitatakse logistika ja planeerimine.

Norra ja Taani on NATO kaitsealliansi asutajaliikmed. Soome ja Rootsi esitasid 2022. aastal taotluse NATO-ga liitumiseks. Norral ja Soomel on Venemaaga maapiir.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Aftenposten

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: