Poola tabas veel ühe Vene spiooni

Pomorze vojevoodkonnas Gdynia linnas võeti 2022. aastal vastu Poola relvajõududele mõeldud Lõuna-Korea päritolu K9 iseliikursuurtükid
Pomorze vojevoodkonnas Gdynia linnas võeti 2022. aastal vastu Poola relvajõududele mõeldud Lõuna-Korea päritolu K9 iseliikursuurtükid Autor/allikas: SCANPIX/MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP

Poola tabas Vene spiooni, kes seiras Poola kriitilist taristut ja julgeolekuteenistuste tööd Pomorze ja Kujawy-Pomorze vojevoodkondades Põhja-Poolas.

Poola sõjaväe vastuluure teenistus tuvastas veel ühe inimese, kes töötas välisriigi luureteenistuste heaks, teatas Poola Pressiagentuur PAP.

Teisipäeval kinni peetud mees võeti kohtu otsuse kohaselt kolmeks kuuks vahi alla. Poola sõjaväe vastuluureteenistuse sõnul näitavad tõendid, et kinni peetud mees kogus infot Põhja-Poola Pomorze ja Kujawy-Pomorze vojevoodkondade kriitilise taristu ning sealsete julgeolekuteenistuste töö kohta. Pomorze vojevoodkonnas asub ka Gdanski ja Gdynia sadamalinnad. Vastava kogutud info andis mees edasi Vene eriteenistustele, selgitasid Poola võimud.

Vahele jäänud mees tunnistas kuriteo omaks ning selgitas Poola prokuratuurile detailselt enda tegevusi ning värbamist Vene luure poolt. Mees tegeles Venemaa heaks luuramisega alates vähemalt 2023. aasta jaanuarist. 1. märtsil peeti Poolas kinni üks teine kahtlusalune, kes olevat töötanud Valgevene eriteenistuste heaks.

Alates Venemaa täieulatuslikust kallaletungist Ukrainale on Poola võimud pidanud kinni juba 20 inimest, keda kahtlustatakse koostöös Vene või Valgevene luureteenistustega.

Varssavi teatas ka märtsi keskel ühe Vene spioonivõrgustiku purustamisest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: PAP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: