Sadakond ESTCOY-18 sõdurit suundub lähiajal Iraaki

Eesti kompanii ESTCOY-18 suundub lähiajal Iraaki, Ameerika Ühendriikide poolt juhitavale operatsioonile Inherent Resolve. Sadakond kaitseväelast hakkab operatsioonil täitma baasikaitse-, kiirreageerimisüksuse ja võtmeisikute julgestamise ülesandeid.

Estcoy-18 nimetusega Taskforce Stone lendab Iraaki veel aprillis pooleks aastaks. Mandaat on 110-le sõdurile. Eestlaste peamine ülesanne on Põhja Iraagis USA brigaadi alluvuses Erbili baasi ja sinna saabuvate oluliste isikute kaitse.

"See isikukaitseülesanne on ka kõige huvitavam sõduritele. Miks? Sest sõdurid saavad baasist välja, nad näevad seda nõunike igapäevast tööd ja sellist strateegilise taseme tegevust," ütles kontingendi vanem Martin Abram.

Erbili sõjaväebaasi kõrval asub üks olulisimaid rahvusvahelisi lennuvälju Iraagis. Baasis on 4000 koalitsioonivägede sõdurit. Erbilis on olukord praegu rahulik, viimased raketirünnakud linnale toimusid aasta tagasi. Eestlased panevad välja ka kiirreageerimisüksuse erinevate ülesannete täitmiseks.

"Alates liitlaste allakukkunud droonide otsimisest lõpetades rünnaku tõrjumiseni. Mis iganes võib ohustada seda baasi," lisas Abram.

Major Abram ütles, et sellist rünnakut Erbili baasile siiski toimunud ei ole. Estcoy -18 vahetab Iraagis välja Hollandi kompanii.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: