13 naist süüdistavad Depardieud ahistamises ja seksuaalses vägivallas

Prantsuse näitleja Gerard Depardieu
Prantsuse näitleja Gerard Depardieu Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Future Image

13 naist süüdistavad Prantsuse näitlejat Gerard Depardieud ahistamises ja seksuaalses vägivallas. 74-aastase Depardieu osas käib praegu 2018. aastal toimunud vägistamise osas juurdlus.

Prantsuse veebileht Mediapart avaldas 13 naise tunnistused, kelle sõnul on tuntud Prantsuse näitleja Gerard Depardieu neid ahistanud ja seksuaalselt rünnanud. Naiste sõnul käperdas Depardieu neid ning tegi ebasündsaid kommentaare. Kirjeldatud juhtumid toimusid viimase 20 aasta jooksul filmide ja telesaadete filmimise käigus.

Gerard Depardieu advokaat eitas süüdistusi näitleja vastu. Prantsuse prokuratuur alustas Gerard Depardieu vastu kaks aastat tagasi juurdluse süüdistades Depardieud noore naisnäitleja vägistamises 2018. aastal. Depardieu on neid süüdistusi eitanud ning juurdlus veel käib.

Mitme naise sõnul jäi Gerard Depardieu käitumine võtteplatsil karistuseta ning mitmed inimesed hoopis naersid toimunu peale. Ühe naise sõnul ei sekkunud keegi kui Depardieu ta rindu teiste ees käperdas. Naine oli intsidendi ajal 17-aastane.

Pariisi prokuratuuri teatel ei ole keegi Gerard Depardieu vastu uusi ametlikke kaebusi esitanud. Praeguseks 74-aastane Gerard Depardieu on esinenud rohkem kui 180 filmis ning teda on nomineeritud ka Oscarile. Samuti võitis Depardieu 1976. aastal Cannes'i filmifestivali parima näitleja auhinna.

Gerard Depardieu tekitas 2013. aastal Prantsusmaal skandaali, kuna lahkus riigist enda sõnul kõrgete maksude tõttu ning võttis seejärel Vene kodakondsuse. Samuti andis Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov Depardieule Tšetšeenia aukodaniku tiitli ning andis mehele Groznõis paikneva korteri võtmed, meenutas BBC.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: