USA-s sattus veel üks kommertspank majandusraskustesse

Foto: SCANPIX/REUTERS/LOREN ELLIOT

USA finantsjärelevalvega tegelev amet võttis enda valdusse majandusraskustesse sattunud kommertspanga First Republic pank vara. Panga hoiuste ülevõtmise pakkumise võitis JP Morgan Chase pank.

First Republic pank on kahe kuu jooksul juba kolmas suurem kommertspank Ühendriikides, mida kimbutavad ületamatud majandusraskused.

Valitsus on pidanud sekkuma finantsturu stabiliseerimiseks ka Silicon Valley panga ja Signature Panga korral.

First Republic pangal oli esimese kvartali lõpuks hoiuseid 233 miljardi dollari väärtuses. Aasta lõpus oli First Republic pank suuruselt 14. laenuandja Ühendriikides.

President Joe Biden kutsus kongressi muutma seadusi, et saaks võtta pangajuhte vastutusele ja tugevdada pankade järelevalvet.

"Need sammud tagavad, et pangandussüsteem püsib kindel. See tähendab ka väike-ettevõtjate kaitsmist, kes peavad saama teha väljamakseid töötajatele ja endale. Olgu see selge, et kuigi hoiustajaid kaitstakse, siis osanikud kaotavad oma investeeringu. Maksumaksjad ei pea selle eest maksma," rääkis Biden.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Tõnu Karjatse

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: