Kuressaare Pika tänava põhitrasside joogivesi sai bakterist puhtaks

Kuressaares vahetatakse torustikus vett.
Kuressaares vahetatakse torustikus vett. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kuressaare Pika tänava piirkonna põhitrasside joogivesi on puhas, näitasid terviseameti teatel viimased veeproovid, kuid enne vee tarvitamist tuleb veenduda, et kinnistutel on torustik põhjalikult läbivoolutatud.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna juhataja Leena Albreht ütles, et üksikuid saasteallikaid võib leiduda kinnistuste piirides ja majasisestes torustikes, sest saastest lõpliku vabanemise vastu aitab üksnes torustike korralik läbivoolutamine.

"Nii kodudes kui asutustes tuleb veenduda selles, et on tehtud põhjalik puhastus. Lisaks voolutamisele tuleb puhastada ka veefiltrid ja teised veeseadmed, näiteks veeboilerid," sõnas Albreht.

Ta lisas, et tähelepanu võiks pöörata ka veevärgiga seotud olmeseadmetele nagu veekullerid, kohvimasinad, jäämasinad ja muu selline.

Toitu käitlevad ettevõtted ja teised teenusepakkujad peavad joogivett analüüsima, et olla kindel selle ohutuses. Kui analüüs nõuetele ei vasta, tuleb sellest kiiresti teavitada Kuressaare Veevärki.

Saarema abivallavanem Liis Lepik ütles, et Kuressaare Veevärk jätkab veeproovide võtmist tavapärasest sagedamini ja rohkematest kohtadest, et joogivee kvaliteeti pidevalt jälgida.

Haigus võib saastunud käte kaudu jätkuvalt inimeselt inimesele levida ja seetõttu tuleb hügieenireegleid järgida ja haigena koju jääda, ütles terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Haigestunud, kellel oli kõhukaebusi, peaksid tema sõnul enne tööle naasmist läbima tervisekontrolli. See puudutab eelkõige toidukäitlejaid, aga ka kõiki teisi, kes puutuvad kokku riskirühma kuuluvate inimestega, näiteks hooldekodude ja lasteasutuste töötajad. Nakkushaigusi puudutava tervisekontrolli eest tasub tööandja.

Põllumajandus- ja toiduameti toiduosakonna juhtivspetsialist Jaana Oona ütles, et toidukäitleja võib hakata vett toidukäitlemisel kasutama siis, kui analüüsitulemused on nõuetekohased ehk joogivees ei esine E. coli't ja soole enterokokke.

"Amet palub oma tegevused läbi mõelda ka neil kodanikel, kes plaanivad lähinädalatel valmistada tooteid avalikele üritustele. Kindlasti peab veenduma kasutatava joogivee puhtuses ja ohutuses ning tuleb teostada joogivee analüüsid mikrobioloogilistele näitajatele," rõhutas Oona.

Üle-eelmise nädala lõpus hakkasid Kuressaares inimesed massiliselt kõhutõppe haigestuma ning eelmise nädala teisipäeval sai terviseamet kinnituse, et sealne joogivesi on saastunud Escherichia coli bakteriga.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: