Ringkonnakohus: Tallinna Kiirabi töötajate lepingute lõpetamine oli tühine

Politsei koroonaviiruse vastu kehtestatud piirangutest kinnipidamist kontrollimas.
Politsei koroonaviiruse vastu kehtestatud piirangutest kinnipidamist kontrollimas. Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Tallinna ringkonnakohus kinnitas Harju maakohtu otsust, et Tallinna Kiirabi töötajate töölepingute ülesütlemine põhjusel, et nad olid vaktsineerimata, oli tühine, teatas töötajaid esindanud advokaat.

Tallinna Ringkonnakohus suurendas ühtlasi reedel tehtud otsusega 10 kiirabitöötaja hüvitisi, märkides, et Tallinna Kiirabi on keskmist töötasu arvestanud valesti ning korrigeeris ka menetluskulude proportsiooni – nii tuleb hüvitada Tallinna Kiirabil 14 töötaja menetluskulud 75 protsendi ulatuses, märkis vandeadvokaat Jaanika Reilik-Bakhoff.

Kohtuotsus ei ole jõustunud ning Tallinna Kiirabil on õigus esitada 30 päeva jooksul kassatsioon riigikohtule.

Harju maakohus leidis 2022. aasta augustis tehtud otsuses Tallinna Kiirabi 14 vallandatud töötaja kohta, et nende töölepingu ülesütlemine mittevaktsineerimise tõttu on olnud tühine ning mõistis välja töötajatele eri suuruses hüvitise.

Kohtu olulisemad seisukohad kiirabitöötajate vallandamisega seoses olid järgmised: tööandjal puudub õiguslik alus nõuda vaktsineerimist, riskianalüüs oli ülepaisutatud, töölepingut ei saa ühepoolselt muuta; tegemist ei saanud olla ka tööandja korraldusega.

Tallinna Kiirabi juht Raul Adlas ütles pärast maakohtu otsust, et vaktsineerimisest keeldunute vallandamine oli meditsiiniliselt õige otsus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: